شستن پردهای توری در لباسشویی ( برنامه شستشوی پردهای توری با ماشین سامسونگ + ال جی و… )

آخرین بروز رسانی: 6ام اردیبهشت, 1403
شستن پردهای توری در لباسشویی ( برنامه شستشوی پردهای توری با ماشین سامسونگ + ال جی و... )

شستن پرده توری در لباسشویی نیازمند رعایت نکاتی اصولی است. پرده های توری جنس حساس و نازکی دارند. به دلیل محبوبیت و ظرافت این نوع پارچه معمولا در همه خانه ها یافت می‌شود. شستن این پرده ها کار سختی نیست اما لازم است در هنگام شست و شو نکات و اصولی را رعایت کرد تا به پارچه آن آسیب وارد نشود.

پرده ها چون در اتاق و نشیمن خانه آویزان هستند همیشه در معرض آلودگی و گرد و خاک قرار دارند. اگر به خوبی شسته نشوند تمیز نشده و بعد از مدتی چرک مرده می‌شوند. برای تمیز شسته شدن پرده ها معمولا ماشین لباسشویی پیشنهاد داده می‌شود اما باید طرز شستن پردهای توری در لباسشویی را دانست.

مراحل شستن پردهای توری در لباسشویی

 

شستن پردهای توری در لباسشویی ( برنامه شستشوی پردهای توری با ماشین سامسونگ + ال جی و... )

 

شستن پرده توری در لباسشویی یکی از بهترین روش های تمیز شدن پرده است. طرز شستن پرده توری در لباسشویی بسیار مهم است. اگر از روش های درست شست و شو استفاده شود پرده‌ها در کنار اینکه به خوبی تمیز می‌شوند دوام و طول عمر آنها نیز افزایش می‌یابد. شستن پرده توری با ماشین لباسشویی بهتر است طبق مراحل زیر انجام گیرد.

 • خیس کردن پرده در آب

قبل از اینکه پرده‌ها توسط لباسشویی شسته شوند بهتر است مدتی در آب خیس بخورند. نگه داشتن پرده در آب باعث می‌شود که گرد و غبار‌های که روی سطح آن قرار دارند از بین بروند. برای خیساندن پرده بهتر است از آب سرد استفاده شود. پرده‌ها داخل یک وان بزرگ قرار بگیرند و به آنها آب اضافه شود به گونه‌ای که آب روی پرده‌ها را بگیرد.

برای پرده‌های توری سفید هم می‌توان از یک لیوان آب لیمو، سرکه سفید، نمک و جوش شیرین هم استفاده کرد. این مواد به سفید تر شدن پرده کمک می‌کنند. برای آن که گرد و غبار از روی پرده زدوده شود لازم است حداقل یک ساعت درون آب باقی بماند. در صورت امکان اگر پرده یک شبانه روز در آب سرد باقی بماند بسیار تمیز تر و سفیدتر می‌شود.

 • شستشوی پرده توری با ماشین لباسشویی

بعد از اینکه پرده‌ها به خوبی خیس خوردند نوبت به شست و شو توسط ماشین می‌رسد. پرده های توری چون جنس نازک و ظریفی دارند بهتر است در کنار پارچه های دیگر شسته شوند. شستن توری با پارچه دیگر سطح تماس پرده را با داخل لباسشویی کاهش می‌دهد و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری می‌کند. پارچه ای که همراه پرده شسته می‌شود بهتر است روشن باشد و اطمینان حاصل شود که رنگ پس نمی‌دهد.

بهتر است کمترین زمان شست و شو انتخاب شود تا به بافت پارچه آسیب نرسد. برای شست و شو پرده بهتر است از شوینده مناسب با پارچه استفاده شود امروزه قرص ماشین لباسشویی بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته اند. زیرا در کنار آسیب نرساندن به پارچه باعث درخشندگی و تمیزی هر چه بیشتر پارچه می‌شوند. اضافه کردن مقداری جوش شیرین به شوینده پرده ها را تمیزتر می‌کند. اما تنها جوش شیرین برای شست و شو کافی نیست و باید در کنار شوینده دیگری استفاده شود.

 • خشک کردن پرده

برای خشک کردن پرده توری بهترین کار این است که توسط ماشین خشک نشود. یعنی بعد از اینکه شسته شد از لباسشویی خارج شود. زمانی که پرده نم دار است بهترین زمان برای آویزان کردن آن است. زیرا این نم پارچه را سنگین کرده و رو به پایین می‌کشد و از چروک شدن آن جلوگیری می‌کند.

شستن پردهای توری در لباسشویی پاکشوما

 

شستن پردهای توری در لباسشویی ( برنامه شستشوی پردهای توری با ماشین سامسونگ + ال جی و... )

 

شستن پرده توری در لباسشویی پاکشوما کار بسیار ساده‌ای است به شرطی که افراد نحوه شست و شویی آن را بلد باشند. در طراحی لباسشویی پاکشوما برنامه شست و شو متناسب با انواع پارچه‌ها وجود دارد. این تکنولوژی لباسشویی پاکشوما از جنس و لطافت پارچه ها محافظت می‌کند. طرز شستن پردهای توری در لباسشویی پاکشوما نیازمند رعایت موارد زیر است.

 • اولین کار قبل از شستن پردهای توری در لباسشویی پاکشوما این است که گیره‌ها به خوبی و کاملا از پرده جدا شوند. باقی ماندن گیره در پرده به لباسشویی آسیب می‌رساند.
 • امروزه بیشتر پرده‌ها به خصوص پرده‌های توری و حریر در قسمت پایینی خود نوار سرب یا فلزی دارند. قبل از اینکه پرده با لباسشویی شسته شود باید این نوار ها از آن جدا شوند. این نوار علاوه بر سنگین کردن پرده به لباسشویی نیز آسیب می‌رساند.
 • بهتر است از وایتکس برای روشن تر شدن پرده‌ها استفاده نشود زیرا هم به بافت پرده و هم به لباسشویی آسیب می‌رساند. به جای وایتکس می‌توان از پودر های حاوی آنزیم که مختص لباسشویی هستند استفاده شود. یکی ترفند جالب برای تمیز کردن پرده ها استفاده از پودر صابون لباسشویی می باشد جهت اطلاع از قیمت پودر صابون لباسشویی به فروشگاه الو ارس مراجعه نمایید.
 • افرادی که می‌خواهند بعد از شست و شو پرده را با ماشین خشک کنند بهتر است خشک کن بر روی دور 800 تنظیم شود.
 • برای شستن پردهای توری در لباسشویی پاکشوما از برنامه DELICATE باید استفاده نمایید، به دلیل اینکه مخصوص شستن پرده به ویژه پرده های توری است.
 • اگر لباسشویی شما این برنامه را ندارد می‌توانید از برنامه EASY CARE برای شستن پردهای حریر در لباسشویی پاکشوما و دیگر لباسشویی ها استفاده نمایید.

برنامه شستن پردهای توری در لباسشویی سامسونگ

 

شستن پردهای توری در لباسشویی ( برنامه شستشوی پردهای توری با ماشین سامسونگ + ال جی و... )

 

شستن پرده توری در لباسشویی یکی از چالش‌های مهم هر خانه تکانی است. پرده‌ها چون اکثرا رنگ روشن هستند بیشتر از سالی یکبار به شست و شو نیاز دارند. شستن پردهای توری در لباسشویی سامسونگ روشی کم دردسر با نتیجه‌ای بسیار خوب است. برای شستشوی پردهای توری با ماشین لباسشویی سامسونگ لازم است نکاتی کاربردی در نظر گرفته شود.

 • درجه حرارت آب در هنگام شست و شو پرده بسیار مهم است. آب داغ به پرده آسیب می‌زند. پس بهتر است دمای لباسشویی به گونه ای تنظیم شود که آب ولرم یا سرد باشد.
 • لباسشویی سامسونگ امکان تنظیم دمای آب را دارد. نکته قابل توجه بعدی استفاده از شوینده ملایم است. در لباسشویی های سامسونگ گزینه ای برای شستن پرده وجود دارد که باید در هنگام انتخاب حالت شست و شو برنامه DELICATE انتخاب شود.
 • برای اینکه بعد از شست و شو پرده ها به اتو کشیدن احتیاج نداشته باشند باید ابتدا به صورت مرتب و تا خورده داخل لباسشویی قرار بگیرند. سپس با پایان شست و شو بلافاصله از لباسشویی خارج شده و آویزان شوند. تابیدن مستقیم نور خورشید در هنگام خشک شدن پرده ها را تمیز تر و درخشان تر می‌کند.

 اگر با دیگر برنامه های لباسشویی سامسونگ آشنایی ندارید می‌توانید مقاله برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ را مطالعه کنید.

 

 

برنامه شستن پردهای توری در لباسشویی ال جی

شستن پرده توری در لباسشویی ال جی با وجود برنامه مختص شست و شو پرده بسیار مطمئن است. برنامه شستن پرده در لباسشویی ال جی delicate نام دارد. این برنامه هم برای شست و شو لباس های نازک و ظریف و هم برای شستشوی پرده کاربرد دارد. این برنامه هنگام شست و شو چرخش را بر روی دور کند تنظیم می‌کند تا به بافت پارچه آسیب نرسد.

در بعضی از لباسشویی‌های ال جی این امکان وجود ندارد. در این موارد می‌توان لباسشویی را بر روی easy care تنظیم کرد. این حالت دارای سنسور های تشخیص وزن است و زمان شست و شو توسط آن معمولا بیشتر از سایر حالات است. ماشین لباسشویی ال جی برنامه های مختلفی برای شستشو دارد، حتی شستن كفش در ماشين لباسشويی ال جی هم یک برنامه مجزا دارد.

در این حالت ممکن است پرده ها کمی چروک شوند. برای رفع یا جلوگیری از چروک شدن پرده دو راه حل وجود دارد. راه حل اول اینکه خشک کن لباسشویی بر روی کمترین حالت چرخش قرار داده شود. راه حل بعدی این است که پرده ها یک بار دیگر آبکش شوند و در حالت خیس آویزان شوند.

بهترین شوینده برای شستشوی پردهای توری با ماشین لباسشویی

 

شستن پردهای توری در لباسشویی ( برنامه شستشوی پردهای توری با ماشین سامسونگ + ال جی و... )

 

برای شستن پرده توری در لباسشویی بهتر است شوینده ای استفاده شود که سازگار با جنس پرده است. انتخاب شوینده مناسب طول عمر پرده را افزایش می‌دهد و از آسیب رساندن به آن جلوگیری می‌کند.

همچنین برای شست و شو پارچه توری به دلیل حساس بودن پارچه می‌توان با خرید مایع لباسشویی خارجی از آسیب دیدن پرده خودداری نمایید. از دیگر موارد مناسب برای شست و شویی پارچه می‌توان به صابون بچه اشاره کرد. صابون بچه رنده شده پرده ها را به خوبی تمیز و درخشان می‌کند. نکته قابل توجه در شستن پرده توری در لباسشویی استفاده از نرم کننده است. نرم کننده چروک شدن و کهنه شدن توری پرده را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

نکات تکمیلی در شستن پرده توری در لباسشویی

شستن پرده توری در لباسشویی با رعایت نکات مهمی که بیشتر افراد نمی‌دانند موجب درخشش پرده ها می‌شود. افرادی که می‌خواهند پرده هایشان نو تر و تمیز تر به نظر برسد می‌توانند بعد از آبکشی آن را با نمک فرنگی بشویند. بعد از شستن پرده ها درون یک لگن یا سطل آب سرد پر شود و به آن یک فنجان نمک فرنگی اضافه شود. پرده ها بعد از خیساندن در این محلول نباید مجددا آبکشی شوند و باید بلافاصله آویزان شوند.

همچنین برای تمیز تر شدن پرده می‌توان قبل از شست و شو در پودر های آنزیم دار مخصوص لباسشویی گذاشت تا چند ساعت خیس بخورد. مهم ترین اشتباه در شست و شویی پرده استفاده از وایتکس برای سفید شدن پرده است. وایتکس باعث کدر شدن تور و پارچه پرده می‌شود و هرگز نباید استفاده شود.

بهتر است در کنار هر نوع شوینده ای که استفاده می‌شود جوش شیرین هم اضافه شود. جوش شیرین باعث سفید شدن و براق شدن پارچه ی پرده می‌شود. برای از بین بردن گرد و غبار از روی پرده می‌توان آن را با آب سرد و نمک چند بار آبکشی کرد. برای از بین بردن لکه های که پاک نمی‌شوند می‌توان از آب گرم و جوش شیرین استفاده کرد.

 

دسته‌بندی: بلاگ